W kategorii Imprezy
5lat
To już 5 lat Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze!
Od 5 lat mieszkańcy Miasta oraz goście z poza Zielonej Góry mogą zgłębiać swoją wiedzę o naturze w Centrum Przyrodniczym oraz poznawać tajemnice kosmosu w Planetarium Wenus. Z bogatej i wciąż urozmaicanej oferty tych instytucji korzystają zarówno dzieci jak i dorośli. Warsztaty, spotkania, pokazy, wystawy, to tylko część zadań, którymi na co dzień zajmują się specjaliści w CP i PW.
5 urodziny Centrum Nauki Keplera miały być w tym roku obchodzone wyjątkowo hucznie, przy okazji również 5. Pikniku Naukowego, organizowanego corocznie przez obie jednostki. Z powodów pandemii Piknik w tym roku nie odbędzie się, co nie znaczy, że urodziny obejdą się bez echa.
18 lipca, w sobotę zapraszamy wszystkich serdecznie do rozpoczęcia wspólnego świętowania. W Centrum Przyrodniczym czeka na nas tego dnia promocyjna, symboliczna cena za bilet wstępu – 5 zł na 5. Urodziny, w godzinach od 10.00 do 18.00. Jedną z wielu atrakcji jest możliwość obejrzenia najnowszej, interaktywnej wystawy ZOOM. Natomiast o 12.00, przy Zielonogórskim Ratuszu, zostanie otwarta wystawa plenerowa przedstawiająca działalność Centrum Nauki Keplera przez ostatnie 5 lat. Będzie można znaleźć tam informacje o historii miejsc, w których się znajdują, ale również zdjęcia z wydarzeń i plakaty.
Planetarium Wenus zaprasza natomiast z tej okazji na pokaz premierowy w 3D – „Błękitna Kropka”. Inspiracją do powstania seansu „Błękitna Kropka” była fotografia Ziemi wykonana przez sondę kosmiczną Voyager 1. 14 lutego 1990 roku sonda znajdowała się w rekordowej odległości od naszej planety – około 6,4 mld km, daleko poza orbitą Plutona. Wówczas wykonano historyczne zdjęcie, którego pomysłodawcą był astronom Carl Sagan. Na jednym z ujęć o dużej ziarnistości widać Ziemię jako właśnie Błękitną Kropkę.
W trakcie pokazu będziemy przemierzać bezkres kosmosu, kierując się ku najdalszym obszarom znanego nam Wszechświata, odkrywając miejsce naszej planety w otaczającej nas przestrzeni. Pokaz prowadzony jest na żywo.
Rezerwacji biletu można dokonać na stronie planetarium www.planetariumwenus.pl
Recent Posts
Skip to content