W kategorii Akademia dla Szkolniaka

Kolejne spotkanie w ramach Akademii Zwierzaka dla Szkolniaka, w Centrum Przyrodniczym odbędzie się w sobotę  24 marca, o godzinie 15:00. Tym razem będzie o jeżach — jeżu afrykańskim i europejskim. Pomysłodawcą jest Magdalena Kremer-Sochacka, a spotkanie poprowadzi Katarzyna Burak z Jeżowej Akcji Adopcyjnej. Na początek — krótkie wprowadzenie i przypomnienie najważniejszych informacji o tych owadożernych ssakach, a potem specjaliści pozwolą nam bliżej poznać te sympatyczne zwierzęta.
Na spotkaniu odpowiemy na pytania:
Czy jeż to zwierzę domowe? Czy jeż afrykański pochodzi z Afryki? Kiedy, jak i po co pomagać jeżom, które przebywają na dworze? Czy można adoptować jeża?
Nie zabraknie działań warsztatowych — jak zwykle zresztą 🙂
W trakcie zajęć uszyjemy tez coś jeżowego dla siebie. Wyjątkowo, w trakcie najbliższego spotkania będzie można zobaczyć prawdziwe, żywe jeże. Zajęcia są bezpłatne, ale w czasie ich trwania będzie można wesprzeć finansowo Jeżową Akcję Adopcyjną, działającą w Zielonej Górze.
To, czego najbardziej potrzebuje Jeżowa Akcja to podkłady dla jeży o wymiarach 60/90. Właśnie na te podkłady będziemy zbierać pieniądze.

jee-baner-fb
Recent Posts
Skip to content