W kategorii Imprezy
dla-niepodlegej-zaproszenie

Stowarzyszenie DUŻY NIEBIESKI DOM zaprasza do udziału w projekcie „Artyści i dzieci niestandardowo o niepodległości”. Wszystkich chętnych zapraszamy 4 października 2019 r., o godzinie 13:00. W Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze-Ochli wydarzenie odbędzie się 7 listopada 2019 r., o godzinie 10:00.

W programie:

– tematyczna wystawa malarska „100 maków na stulecie Niepodległości” wykonana przez artystkę Katarzynę Żok;
– zajęcia plastyczne, podczas których wspólnie z najmłodszymi będziemy tworzyć flagę Polski w niestandardowym, spektakularnym rozmiarze;
– dowiemy się wielu interesujących informacji na temat historii odzyskania przez Polskę niepodległości podczas prelekcji i projekcji multimedialnej – wszystko to podane w przystępnej, ciekawej i lekkiej formie.

Najbardziej zaangażowanych uczestników wydarzenia, zaprosimy na kolejne warsztaty gdzie wspólnie stworzymy artystyczny kolaż nawiązujący tematyką, kolorystyką i przesłaniem do tematu odzyskania Niepodległości. Dla podkreślenia udziału w projekcie osób z niestandardowymi potrzebami edukacyjnymi, wykonany kolaż zostanie dołączony do wystawy głównej.

Zapraszamy do upamiętnienia wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości poprzez wspólną naukę i zabawę.

Partnerzy:

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze;
Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Recommended Posts