O nas

Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze to nowoczesna placówka edukacyjna, która bawi ucząc i uczy bawiąc.

Centrum Nauki Keplera obejmuje Planetarium Wenus i Centrum Przyrodnicze. Centrum jest filią Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.

cp-budynek

Odkrywamy wszystkimi zmysłami tajemnice natury i nauki

W zielonogórskim Centrum znajdują się ekspozycje stałe i czasowe.

Stałe, to stanowiska interaktywne, gdzie wszystkiego wręcz należy dotknąć, które odnoszą się do różnych dziedzin nauki: fizyki, biologii, nauki o człowieku i Ziemi. W poznaniu wszystkiego pomagają pracownicy Centrum, specjaliści z różnych dziedzin nauki, którzy opowiadają np. o tym jak działa ludzkie oko, zmierzą naszą przewodność elektryczną, nasz puls, objaśnią jak działa „armata” powietrzna, jaką gęstość mają różne ciecze i jak wyglądają różne tkanki pod mikroskopem. Dużym zainteresowaniem cieszy się także stanowisko wirtualnej rzeczywistości w 3D. Dzięki specjalnym okularom można znaleźć się w samym środku lasu jurajskiego i spotkać „oko w oko” z dinozaurem.

Oprócz sali stanowisk interaktywnych, w Centrum znajdują się także wystawy czasowe. Wieczorem i w nocy, budynek CP jest przepięknie podświetlany kolorowym światłem, które tworzy na nim niepowtarzalne barwne obrazy.

Osiągnięcia

Jeszcze wiele przed nami
ale sprawdź co już za nami.

Pracownicy

Kto jest kim
i na czym się zna?

Historia

Budynek CP ma długą historię.
Poznaj ją od początku.

logo-kepler

Centrum Nauki Keplera obejmuje Planetarium Wenus i Centrum Przyrodnicze.
Centrum jest filią Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.