Cennik Centrum Przyrodnicze

 Rodzaj pokazu/biletu Cena
Bilet normalny 10 PLN
Bilet ulgowy 7 PLN
Bilet zbiorowy 5 PLN
Pokaz dedykowany 12 PLN
Bilet „Zgrana Rodzina” 5 PLN
Bilet „50+” 5 PLN

Bilet "Odkrywcy"-PLANETARIUM WENUS I CENTRUM PRZYRODNICZE

 Rodzaj pokazu/biletu 2D 3D
Bilet normalny 15 PLN 17 PLN
Bilet ulgowy 10 PLN 12 PLN
Bilet zbiorowy 7 PLN 9 PLN
Bilet „Zgrana Rodzina” 8 PLN 10 PLN
Bilet „50+” 8 PLN 10 PLN

Uwagi

Rezerwacji można dokonywać w kasie Centrum Przyrodniczego lub online.

Wybierając formę online, można wybrać rodzaj biletu, termin i godzinę wizyty, zaś w przypadku Planetarium także konkretny seans oraz miejsce. Na podany podczas rezerwacji email zostanie wysłane potwierdzenie. Ilość biletów, którą można zarezerwować jednorazowo jest ograniczona, a szczegóły zawarte są w regulaminie.

Bilety należy odebrać wcześniej w kasie podając numer rezerwacji. Rezerwacja przepada na 15 minut przed wybranym terminem.

Rodzaje biletów:

 1. Bilet normalny – przysługuje osobie dorosłej,
 2. Bilet ulgowy – przysługuje dzieciom i młodzieży szkolnej do 19. roku życia (uczniom po okazaniu legitymacji szkolnej), studentom i doktorantom do ukończenia 26. roku życia, seniorom powyżej 65. roku życia, po okazaniu dokumentu uprawniającego do zniżki (tj. legitymacja studencka, doktorancka, dokument ze zdjęciem potwierdzający wiek), osobom niepełnosprawnym z ustalonym stopniem niepełnosprawności (po okazaniu aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności i dokumentu ze zdjęciem lub aktualnej legitymacji osoby niepełnosprawnej). W przypadku osób niepełnosprawnych, zaliczonych orzeczeniem do znacznego stopnia niepełnosprawności, nabycie biletu upoważnia do wejścia na sale interaktywne z opiekunem osoby niepełnosprawnej, który nabywa bilet za 1 zł.
 3. Bilet zbiorowy – przysługuje dzieciom i młodzieży w grupach zorganizowanych (minimum 15 osób), objętych opieką opiekuna/nauczyciela. Bilety dla opiekunów (także przewodnika, pilota) grupy za 1 zł przysługują na każde pełne 15 osób w grupie.
 4. Pokaz dedykowany – organizowany jest dla grupy powyżej 15 osób.
 5. Bilet „ZGrana Rodzina” – zniżka na bilet przyznawana jest po okazaniu ważnej Karty ZGranej Rodziny.
 6. Bilet „ZGrani Zielonogórzanie 50+” – zniżka na bilet przyznawana jest po okazaniu ważnej Karty ZGrani Zielonogórzanie 50+.
 7. Sprzedaż biletów wydawanych w ramach pakietu „Bilet Odkrywcy”, w skład którego wchodzi bilet do Centrum Przyrodniczego oraz bilet do Planetarium (przy ul. gen. W. Sikorskiego 1), odbywać się będzie zgodnie z poniżej wskazanymi zasadami:
  • sprzedaż biletów w ramach pakietu odbywa się wyłącznie w kasie Centrum Przyrodniczego lub Planetarium,
  • bilety do Centrum Przyrodniczego i do Planetarium muszą zostać zakupione jednocześnie oraz obejmować wizytę w Centrum Przyrodniczym i Planetarium tego samego dnia,
  • skorzystanie z pakietów jest możliwe tylko w przypadku dostępności miejsc w Centrum Przyrodniczym i w Planetarium,
  • w ramach pakietu bilet do Planetarium obejmuje jeden seans 2D lub jeden seans 3D oraz dotyczy wyłącznie seansów z oferty podstawowej bez pokazów specjalnych.

Centrum Przyrodnicze