W holu przy wejściu znajduje się kasa oraz informacja. Można tu nabyć bilety do Centrum Przyrodniczego, ale także do Planetarium Wenus, które razem tworzą Centrum Nauki Keplera.

Torby, plecaki, okrycia i większe rzeczy należy zostawić w specjalnych samoobsługowych szafkach. Aby je zamknąć należy wrzucić monetę 2 zł i przekręcić kluczyk. Po zwiedzaniu, po otwarciu szafki, moneta zostanie zwrócona. Szafki są na tyle duże, że mogą z nich jednocześnie korzystać 2 -3 osoby. Ponieważ nie mamy możliwości rozmieniania pieniędzy na miejscu, prosimy o zabezpieczenie odpowiedniej ilości monet 2 zł, zwłaszcza w przypadku grup.

Przy wejściu znajduje się licznik gości. Prosimy o naciśnięcie specjalnego przycisku (tzw. grzybka) aby dowiedzieć się, którym z kolei naszym odwiedzającym Państwo jesteście oraz pomóc nam w ten sposób w prowadzeniu statystyk i w rozwoju naszego Centrum.

W naszym Centrum nie mamy przewodników, lecz animatorów, którzy pomogą w zwiedzaniu. Trwa ono ok. 1 godziny 15 minut. Do dyspozycji odwiedzających Centrum Przyrodnicze są merytorycznie przygotowani specjaliści – etatowi pracownicy CNK-CP (doktor nauk fizycznych, doktorzy nauk biologicznych, specjaliści z zakresu geologii, ochrony środowiska, biotechnologii, biologii, inżynierii biomedycznej). Tłumaczą oni i demonstrują działanie poszczególnych stanowisk.

Toalety (w tym dla niepełnosprawnych) znajdują się w holu przy wyjściu oraz przy sali wystaw czasowych.

W salach ekspozycyjnych nie spożywamy posiłków ani napojów.

Zobacz także – „Często zadawane pytania