W kategorii Imprezy

Światowy Dzień Dinozaura, przypadający na 26 lutego, to wspaniała okazja by przybliżyć naszym gościom te prehistoryczne gady, które w erze mezozoicznej zamieszkiwały naszą planetę. Przygotowaliśmy masę atrakcji związanych z tymi zwierzętami, które będą czekać na naszych Gości 25 lutego od godziny 13:00 do 18:00.  Główną atrakcją będzie „ożywiony”, animatroniczny dinozaur, witający odwiedzających.

Program
 1. Animatroniczny dinozaur
  W wybranych godzinach animatroniczny dinozaur razem z Indiana Jones będzie witał i zabawiał gości Centrum Przyrodniczego.
 2. Film 3D i wykopaliska
  Będzie prezentowany krótki film 3D dla wszystkich uczestników wydarzenia.
  Na stanowisku z czujnikiem głębi, możliwe będzie również wirtualne odkopanie różnych gatunków dinozaurów (szkieletów). Następnie będzie można zobaczyć jak przedstawiciele poszczególnych gatunków wyglądali i pobawić się z tymi wirtualnymi zwierzętami.
 3. Zabawa w paleontologa
  Na sali ekspozycyjnej znajduje się piaskownica z ukrytymi szczątkami dinozaura. Uczestnicy zabawy za pomocą pędzelków i łopatek będą mieli za zadanie odkopać te artefakty. Dodatkowe informacje na ich temat zostaną przedstawione na tablicy informacyjnej. Wokół stanowiska wyeksponowane będą figury dinozaurów.
 4. Stanowiska „Świat Dinozaura”
  Na sali interaktywnej zostaną przygotowane stanowiska warsztatowe. Uczestnicy w każdym wieku będą mogli wykonać samodzielnie dinozaura z balonów, maskę przedstawiającego ulubionego dinozaura albo stworzyć przy użyciu kredek prehistorycznego gada.
 5. Dino(ozo)boty
  Wyścigi ozobotów na specjalnych trasach, to przygoda z dinozaurami w roli głównej, które na specjalnych planszach przemierzają Park Jurajski.
 6. Koło fortuny
  Quiz o dinozaurach, z nagrodami.
Recent Posts