W kategorii Inne
dzie-dinozaura-2020

Światowy Dzień Dinozaura, przypadający 26 lutego, od kilku lat cieszy się powodzeniem wśród naszych gości i przybliża świat prehistorycznych gadów, które w erze mezozoicznej zamieszkiwały naszą planetę. W tym roku zapraszamy od godziny 10:00 do 18:00. Główną atrakcją będzie wystawa „Powrót do przeszłości”, animacje AR i VR (rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości), pokaz hologramów oraz animatroniczny dinozaur spacerujący po Centrum.

Na stanowisku z czujnikiem głębi, możliwe będzie również wirtualne odkopanie różnych gatunków dinozaurów (szkieletów). Następnie będzie można zobaczyć jak przedstawiciele poszczególnych gatunków wyglądali i pobawić się z tymi wirtualnymi zwierzętami.
Czeka na nas także zabawa w paleontologa. Na sali ekspozycyjnej znajdzie się stanowisko z ukrytymi szczątkami prehistorycznych zwierząt. Uczestnicy zabawy za pomocą pędzelków będą mieli za zadanie odkopać te artefakty. Dodatkowe informacje na ich temat zostaną przedstawione na tablicy informacyjnej.
Przygotowane będą również stanowiska warsztatowe „Świat Dinozaura”. Uczestnicy w każdym wieku będą mogli wykonać prace plastyczne nawiązujące do tematyki wydarzenia.
Na znawców świata dinozaurów czeka koło fortuny „Dino”. Będzie to tematyczny quiz z nagrodami. To tylko kilka z wielu zaplanowanych atrakcji, o których będziemy informować w kolejnych wpisach.

Zaplanowano 4 tury zwiedzania: 10.00-11.30, 12.00-13.30, 14.00-15.30 oraz 16.00-17.30. W tych dwóch dniach tj. 22 i 23 lutego obowiązują godziny wejść zgodne z harmonogramem. Należy wcześniej dokonać rezerwacji i odebrać bilety z wyprzedzeniem.

Rezerwacja

Rezerwacje przyjmujemy do 16 lutego. Bilety należy wykupić w terminie jednego tygodnia od daty rezerwacji. Ostateczny odbiór biletów jest możliwy do 18 lutego.
Rezerwacja jest możliwa poprzez zgłoszenie telefoniczne lub e-mailowe:
tel.: 660 481 635
e-mail: cp.rezerwacja@centrumnaukikeplera.pl
lub też na stronie: http://centrumprzyrodnicze.pl/rezerwacje
Cena biletu to 20,00 zł/osoba.
Liczba osób na jedną turę jest ograniczona.

Dzieci do 13 roku życia, zgodnie z regulaminem placówki, muszą być pod opieką osoby dorosłej

Recent Posts