W kategorii Akademia dla Szkolniaka, Aktualne, Imprezy, Wernisaż, Wystawy

17 lutego, od godziny 14:00 do 17:00, zapraszamy na dzień kota, który w Polsce, obchodzony jest już po raz 12! Przy tej okazji chcemy szczególnie podkreślić rolę kotów w naszym życiu, a także zwrócić uwagę na ich warunki życia – głównie tych wolno żyjących i tych schroniskowych, szukających domów. Święto to obchodzimy również w naszym Centrum, proponując dwa wydarzenia.

Akadamia Zwierzaka dla Szkolniaka

Godz. 14:00

W ramach tego wydarzenia odbędą się zajęcia edukacyjno-warsztatowe „Nasze zwierzęta domowe – kot domowy”. Prowadzić je będzie Magdalena Kremer-Sochacka, z pomocą specjalistów z CNK-CP.
Zajęcia mają charakter warsztatowy i połączone są z pogadanką na temat kotów. Uczestnicy przygotowują akcesoria dla kotów i przedmioty użytkowe z kocimi motywami. W czasie spotkania będzie można również sprawdzić swoją wiedzę na temat kotów oraz wesprzeć finansowo leczenie kotki – Pani Nosek.

Wernisaż wystawy „Felix felis, czyli szczęśliwy kot”

Godz. 16:00

Po zajęciach w Akademii czeka nas wernisaż wystawy fotograficznej „Felix felis, czyli szczęśliwy kot”, gdzie zaprezentowane będą zdjęcia Reginy Chocha. Na 1. piętrze wyeksponowane zostaną kocie portrety.

Wstęp wolny.


Przypominamy o zbiórce karmy dla zwierząt ze schroniska, prowadzonej w Centrum Przyrodniczym do końca lutego.

Recent Posts