W kategorii Imprezy, Spotkania Przyrodników
baner-wydarzenie

W tym roku, Światowy Dzień Ziemi, Centrum Nauki Keplera obchodzić będzie 12 i 13 kwietnia! Zarówno Centrum Przyrodnicze, jak i Planetarium Wenus, przygotowało wiele atrakcji nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.

Centrum Przyrodnicze

W Centrum Przyrodniczym 12 kwietnia, w godzinach od 12:00 do 15:00, odbywać się będą pokazy, doświadczenia i zajęcia warsztatowe dla grup zorganizowanych. Zaplanowaliśmy eksperymenty nawiązujące do naszej biosfery, hydrosfery i atmosfery oraz zajęcia plastyczne podczas których stworzymy kolaże poświęcone naszej planecie i ochronie bioróżnorodności. 13 kwietnia, o godzinie 13:00 rozpocznie się natomiast cykl wystąpień przyrodników lubuskich. Na godzinę 14:30 zaplanowaliśmy film pt. „Intymne życie żurawi” oraz prelekcję, którą poprowadzi Piotr Dziełakowski. Tego dnia, otwarta zostanie również wystawa fotografii przyrodniczej „Żuraw w lesie”.

 

Rezerwacja

Na zajęcia w dniu 12 kwietnia obowiązuje rezerwacja e-mailowa na adres: cp.rezerwacja@centrumnaukikeplera.pl. Koszt biletu – 5.00 PLN (bilet upoważniania do zwiedzenia ekspozycji). Liczba miejsc jest ograniczona.

Natomiast 13 kwietnia zapraszamy do Centrum Przyrodniczego wszystkich chętnych – wstęp wolny.

Planetarium Wenus

W Planetarium Wenus, 13 kwietnia, o godzinie 12:00 rozpoczniemy animacje i zabawy dla dzieci z rodzicami od 5 roku życia. Przygotowaliśmy zarówno zabawy plastyczne jak i ruchowe. Podczas spotkania dzieci poznają podstawowe informacje na temat naszej planety. Dowiedzą się również jak bardzo jest wyjątkowa na tle innych planet naszego układu słonecznego i jak możemy o nią zadbać.

Rezerwacja

Liczba miejsc na animacje jest ograniczona. Zapisy przyjmujemy na adres e-mailowy: zapisy@centrumnaukikeplera.pl. Gwarancją miejsca jest e-mail zwrotny.

Oprócz zabaw dla dzieci, przygotowaliśmy również krótki pokaz pod kopułą, który prezentowany będzie tego dnia przed każdym pokazem z repertuaru Planetarium.

Recent Posts