W kategorii Inne, Warsztaty, Zajęcia

Zapraszamy na rodzinne zajęcia feryjne przygotowane przez naszych specjalistów. Będą to laboratoria i warsztaty dla dużych i małych.
GODZINA: 11:00-12:00 i 16:00-17:00
Poznajcie nasz rozkład jazdy:

18.01.

„Fascynujący świat owadów”

Warsztaty przybliżą m.in. budowę owadów, przystosowania do trybu życia i różnorodność tej grupy bezkręgowców. Podczas zajęć ich uczestnicy przeprowadzą obserwacje makroskopowe i mikroskopowe preparatów i żywych owadów.

 

19.01

„A może morze?”

Na zajęciach ich uczestnicy poznają niesamowite ryby Bałtyku, zobaczą pod mikroskopem ich łuski, a na koniec  wykonają swoją rybę hand-made.

Krótka prezentacja to spotkanie z naukowcem – dr Tomaszem Kijewskim z Instytutu Oceanologii PAN i Kasią, mieszkanką Norwegii, z którą dotrzemy wirtualnie nad Morze Północne i pokażemy cieśniny duńskie dzięki którym słone, chłodne i bogate w tlen wody Morza Północnego łączą się z naszym Morzem Bałtyckim.

 

20.01.

„Magiczna woda”

Zajęcia pozwolą znaleźć odpowiedź na pytanie, na czym polega MAGIA WODY i jak wpływa ona na otaczający nas świat. Uczestnicy przeprowadzą samodzielnie doświadczenia, dzięki którym poznają niezwykłe własności zwykłej wody.

 

21.01.

„Świat brył”

Zajęcia poszerzające wiedzę o figurach przestrzennych, pozwalające dostrzec je w otaczającym nas  świecie i w różnych dziedzinach życia. Na zajęciach rozwijamy wyobraźnię, a także poznajemy bryły platońskie. Każdy uczestnik zajęć zbuduje swoją bryłę
i zabierze ją do domu.

 

25.01.

„Chemia na talerzu”

Uczestnicy zajęć poznają rolę składników odżywczych, źródła ich występowania, zasady zdrowego odżywiania oraz samodzielnie wykonają bezpieczne i proste doświadczenia chemiczne pod czujnym okiem prowadzących.

 

26.01.

„Dino świat”

Na zajęciach ich uczestnicy wyruszą w fascynującą podróż w przeszłość. Będą mogli poczuć się jak na ekspedycji paleontologicznej. Poznają trylobity, amonity, dinozaury i inne niesamowite, prehistoryczne zwierzęta. Nowoczesne technologie będą wspomagały tę podróż, a dodatkowo każdy otrzyma upominek-niespodziankę. Zajęcia prowadzone będą metodami warsztatowymi z elementami pokazowymi.

 

27.01.

„Cudowna maszyna Goldberga, a energia”

Maszyna Goldberga to urządzenie  działające na zasadzie domina, które w złożony sposób wykonuje proste czynności. Pokażemy naszą wersję tej maszyny, stworzymy wspólnie nowy model i opowiemy o przemianach energii.

 

28.01.

„ABC mikroskopowania”

Uczestnicy zajęć poznają podstawy mikroskopowania, wykonają samodzielnie preparaty i przeprowadzą obserwacje mikroskopowe.

 

Koszt:

Zajęcia feryjne – 12,00 PLN/uczestnik i 1,00 PLN/opiekun (dotyczy 1 opiekuna na 15 osób).

Zajęcia feryjne połączone ze zwiedzaniem Centrum Przyrodniczego – karnet 20,00 PLN (proponowane tury zwiedzania – 12:00-13:30 i 14:00-15:30)

 

Rezerwacja : tel.: 660 481 635, e-mail: zajecia@centrumnaukikeplera.pl

Recent Posts
Skip to content