W kategorii Imprezy

W dniu 5 września, od godziny 10:00 do 17:30, odbędzie się trzecia edycja InsectDay w Centrum Przyrodniczym. Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić Państwa do zwiedzania Centrum Przyrodniczego z dodatkowymi atrakcjami. Tym razem poza egzotycznymi gatunkami straszyków i patyczaków, poświęcimy sporo miejsca bartnictwu i pszczołom.
Jak co roku będzie można zobaczyć okazy z hodowli w Centrum Przyrodniczym w formie Mobilnego Insektarium. Ponad to naszym gościem będzie specjalista od owadów egzotycznych, który podzieli się swoim doświadczeniem w hodowli tych wspaniałych zwierząt. W tym dniu każdy może zostać właścicielem i przyjacielem egzotycznego owada!
Jedną z atrakcji będzie też gra terenowa, która zaciekawi i poszerzy wiedzę na temat owadów, szczególnie naszych najmłodszych gości. Za wykonanie zadań przygotowaliśmy oczywiście drobne upominki.
Przypominamy o turach zwiedzania:
10.00 – 11.30
12.00 – 13.30
14.00 – 15.30
16.00 – 17.30
Od godziny 12:00 do 15:00 będzie można zobaczyć pokazy bartnictwa, czyli dawnej sztuki chowu pszczół leśnych w specjalnie wydrążonych w tym celu naturalnych dziuplach drzew — barciach. Do drążenia otworów bartnicy używali i używają szeregu specjalistycznych narzędzi, które będzie można poznać podczas InsectDay. Barć to również specjalnie wydrążony otwór wewnątrz pnia drewna, który wiesza się zazwyczaj na dębach lub sosnach. Ciekawe jak to się robi? Na to pytanie odpowiedź znajdziecie podczas naszego InsectDay.
Po pokazach, o godzinie 15:00 odbędzie się otwarcie nowej wystawy „Tradycje bartne”. Jest ona wynikiem pracy Krzysztofa Hejke, który przez wiele lat eksplorował temat bartnictwa w Polsce, między innymi w Puszczy Białowieskiej.

Recommended Posts