W kategorii Wystawy
magia-linorytu-jpg

Serdecznie zapraszamy na wystawę linorytów Arety Fedak, artystki o światowej renomie, która, co nas niezmiernie cieszy, przyjedzie na wernisaż. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 6 kwietnia 2019 r. o godzinie 16:00.

Areta Fedak to absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych Wydziału Grafiki. Dyplom z wyróżnieniem z projektowania graficznego Pracowni Grafiki Książkowej u profesora Janusza Stannego uzyskała w 1979 roku. Artystka zajmuje się malarstwem sztalugowym (ikony), grafiką warsztatową (linoryt), rysunkiem satyrycznym, nowymi technikami ilustracji oraz grafiką użytkową. W latach 1979-2018 brała udział w ponad osiemdziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w muzeach i prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Francji, Anglii, Szwajcarii, Rumunii, Argentynie, Kanadzie, USA, Włoszech, Ukrainie, Japonii i Belgii. Autorka okładek i ilustracji do kilkudziesięciu podręczników Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych oraz Wydawnictwa Juka – 91. W latach 1983-1990 pracowała jako redaktor graficzny w RSW „Wydawnictwo Współczesne”. Jest wieloletnim nauczycielem plastyki, sztuki, rysunku odręcznego i grafiki użytkowej.

Jak sama mówi:
„Kreska, jej charakter i zagęszczenie, kontrast, symbol, plama barwna, spokój, siła koloru, światło, bogactwo form i waloru, ryt głęboki, pobieżny i rytmiczny – to moje życie i pasja”.

W trakcie wernisażu odbędzie się pokaz tworzenia linorytu i planujemy, że nasi gości będą mieli okazję samodzielnie odbić matrycę i tym samym mieć unikalny linoryt.

Recommended Posts