W kategorii Duże podróże za pieniądze nieduże, Imprezy

W dniu 7 grudnia br. o godz. 16:00  zapraszamy w ramach projektu „Duże podróże za pieniądze nieduże”, na spotkanie z Panem Jerzym Romejko oraz Markiem Szczepańskim, poświęcone podróży po Syberii.

Wyprawa podróżników z Fundacji im. Maurycego Beniowskiego z Nowej Soli w głąb nieznanej Syberii trwała około 3 miesięcy, w tym ponad 22000 kilometrów samochodem, 240 km piechotą i na koniach oraz 270 km na pontonie po rzece, która nigdy dotąd nie dała się okiełznać żadnym pontonom, czy łódkom.

Na pewno niektórych zaskoczy fakt, że Jakuci odżywiają się mamutami wydobytymi z wiecznej zmarzliny. Kto nie chciałby zobaczyć rzeźby z kości mamuta, nałożyć magiczną, uzdrawiającą czapkę z końskiego włosia, uścisnąć rękę ludzi, którzy stawili zdecydowany opór przerażającym i ogromnym  niedźwiedziom.

Relacja z tejże wyprawy była już prezentowana w: Bibliotece Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, dwukrotnie w prestiżowym klubie podróżników Harenda w Warszawie oraz w Panoramie Racławickiej we Wrocławiu.

Informacje o działalności Fundacji znajdziecie Państwo na stronie: http://www.fundacja.benyowsky.com/index.php?id=activity

Recommended Posts
Skip to content