W kategorii Imprezy
noc-biologw-2019-baner

W piątek 11 stycznia 2019 roku zapraszamy na VIII Noc Biologów 2019. Hasło przewodnie tej edycji brzmi – „Biologia dla Zdrowia”. Przygotowaliśmy dla Was liczne atrakcje. Co godzinę odbędzie się pięć pokazów, a o godz. 18.00 – pokaz specjalny.

Program Nocy Biologów 2019

Pokazy o godz. 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00.
• „Białka, lipidy, cukry, czyli po co jemy”
• „Zdrowie na talerzu – witaminy”
• „Niezłe ziółka, czyli krótko o ziołolecznictwie”
• „Tajemnice BMI”
• „Zdrowie masz we krwi”
Udział w zajęciach jest płatny. Cena wstępu zgodna z naszym cennikiem biletów.

Pokaz specjalny „Czy wiesz co jesz?” w cenie 20 zł/osobę.

Opis

Białka, lipidy, cukry, czyli po co jemy

W ramach pokazu stworzymy mini-laboratorium, w którym nasi specjaliści przybliżą wybrane właściwości fizyczne i chemiczne podstawowych składników odżywczych. Poznamy funkcje tych związków w naszym organizmie, co pozwoli nam zrozumieć potrzebę ich stałego uzupełniania.

Zdrowie na talerzu – witaminy

W trakcie zajęć warsztatowych ich uczestnicy dowiedzą się, jakie witaminy, niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, znajdują się w popularnych produktach spożywczych i na czym polega ich rola.

Czy wiesz co jesz?

Prowadzi: Lidia Aleksandrowicz z Fundacji „Zdrowie na miarę”
Zajęcia mają charakter pokazowo – warsztatowy. W ich trakcie dowiesz się, które produkty spożywcze warto kupować. Nauczysz się rozumieć informację żywieniową na etykietach, aby móc ocenić, czy kupowana żywność zawiera potrzebne Twojemu organizmowi składniki pokarmowe.
Porozmawiamy o nabiale, płatkach śniadaniowych, chlebie i innych produktach.
Weź ze sobą opakowania ulubionych produktów. Rozszyfrujemy ich skład i wartość odżywczą.

Na pokaz specjalny obowiązuje rezerwacja.
Chętnych prosimy o zgłoszenia telefoniczne lub e-mailowe:
tel.: 660 481 635
e-mail: cp@centrumnaukikeplera.pl.

Tajemnice BMI

Podczas warsztatów rozszyfrujemy skrót BMI i dowiemy się co ten indeks oznacza. Będzie można też samodzielnie obliczyć ten współczynnik i określić, czy masa naszego ciała jest prawidłowa, czy też należy bardziej zadbać o siebie.

Zdrowie masz we krwi

Zajęcia w przystępny sposób zapoznają uczestników z zasadami doboru grup krwi do transfuzji. Określą, kto może być uniwersalnym dawcą, a kto biorcą, gdyż, jak wiadomo, podczas transfuzji krwi, nie każdy może oddać nam swoją krew. Wyjaśnimy dlaczego krew jest tak ważna dla naszego organizmu.

Niezłe ziółka, czyli krótko o ziołolecznictwie

Wśród otaczających nas chwastów można znaleźć wiele roślin, które przez lata służyły do leczenia. W ostatnich latach wracamy do tych darów natury. Nasi specjaliści zaprezentują wybrane gatunki ziół i opowiedzą o ich właściwościach leczniczych.

Recent Posts