W kategorii Aktualne, Wernisaż, Wystawy
pocz-si-www

26 września o godz. 17.00 nastąpi otwarcie interaktywnej wystawy czasowej, zatytułowanej „Połącz się!”, która zarówno dzieciom, jak i dorosłym przybliży zagadnienie komunikowania się na odległość.

Przedstawione eksponaty pozwolą poznać historię rozwoju i metody porozumiewania się, nadawania sygnałów oraz tworzenia i użytkowania kodów komunikacyjnych. Człowiek o komunikowaniu się myślał od zarania dziejów cywilizacji i próbował to robić na różne sposoby. Takie sposoby jak alfabet Morse’a, kod flagowy, porozumiewanie się poprzez rury i wiele innych można zobaczyć na prezentowanej wystawie.

Eksponaty mają za zadanie wyjaśnić i zobrazować zasadę działania urządzeń służących komunikacji na odległość. Goście wystawy mogą doświadczyć widowiskowych zjawisk związanych z rozchodzeniem się fal dźwiękowych i elektromagnetycznych. Każde stanowisko wyposażone jest w instrukcję i merytoryczny opis zjawiska. Dzieci odwiedzające ekspozycję mogą skorzystać z dodatkowych materiałów edukacyjnych, dzięki którym utrwalą wiedzę o komunikacji i odkryją tajemnice wystawy.

pocz-si
Recent Posts