W kategorii Duże podróże za pieniądze nieduże
amb-srilanka

W sobotę 13 stycznia 2018 r., o godzinie 17:00, zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach „Dużych podróży za pieniądze nie duże“, podczas którego Angelika Chołowienko — specjalistka z Centrum Przyrodniczego i Łukasz Urbańczyk opowiedzą nam o egzotycznej podróży, która odbyła się w listopadzie 2017 r.

Wyspa w pobliżu Indii

Pierwszym etapem ich wyprawy była Sri Lanka. Jest to wyspa, której nazwa w sanskrycie oznacza „olśniewający kraj”. Do 1972 roku nosiła nazwę Cejlon. Na wschodzie znajduje się Zatoka Bengalska, od południa — otwarte wody Oceanu Indyjskiego. Wyspa jest turystycznym rajem. Odwiedza ją rocznie prawie 2 miliony turystów. Na Sri Lance nigdy nie jest zimno, ale najlepszą porą do wypoczynku jest okres między styczniem a kwietniem, gdy deszcz pada stosunkowo rzadko. Pora deszczowa trwa od maja do października.

Sri Lanka słynie z przepysznej herbaty. Jest czwartym na świecie największym jej producentem i kto z nas nie pił herbaty cejlońskiej. Jednaj największą atrakcją Sri Lanki jest natura! My przyrodnicy kochamy takie miejsca. Czy wiecie, że słonie to najlepiej rozpoznawalne zwierzęta Sri Lanki i tutaj można spotkać je na wolności — w stadach liczących nawet po kilkaset osobników.

O tym wszystkim opowiedzą nasi podróżnicy.

Recent Posts