W kategorii Imprezy, Wernisaż
w-tnacji-barw-i-wiata

8 marca to doskonały dzień na spotkania przyjaciół. Zapraszamy serdecznie, 8 marca 2019 r., o godz. 16:00, na otwarcie wystawy obrazów członków Sekcji Plastyki, działającej na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp. Opiekunem artystycznym jest Eugeniusz Jaszkul – absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wiele osób prezentujących swoje prace na wystawie, może poszczycić się bogatym dorobkiem artystycznym. Malują to, co im w „duszy gra”, w zgodzie z własnym sercem i wyobraźnią.

W atmosferze wzajemnego wspierania się i inspiracji wyrażają różnymi technikami malarskimi oraz kolorem swoje pomysły, wrażenia i emocję. Ich obrazy prezentowano w galeriach w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, a także w innych miastach Polski oraz w Niemczech.
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gorzowie Wielkopolskim stwarza takie warunki, które pozwalają jego słuchaczom zdobywać wiedzę, rozwijać swoje umiejętności, integrować się i uczestniczyć w licznych spotkaniach, wyjazdach i uroczystościach.

Dodatkową atrakcją będzie spektakl komediowy pt. „Romea i Julii tragedia prawdziwa”, przygotowany przez Zespół Teatralny TE(a)TRYCY Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Scenariusz: Halina – Bohuta Stąpel
Reżyseria: Elżbieta Donimirska (aktorka Lubuskiego Teatru)

Obsada:
ROMEO Irena Marciszonek
JULIA Eugenia Smolich
MAURYCJO Anna Tylkowska/Anna Wozińska/
OJCIEC LAURENTY Grażyna Balcer
w roli AUTORKI SZTUKI wystąpi Barbara Kobiernik
Muzyk: Eugeniusz Czerwiński
Nie może Was zabraknąć.

Recommended Posts