Wakacje w Centrum Przyrodniczym!
Przygotowaliśmy zajęcia wakacyjne dla dzieci. Spotykamy się we wtorki i czwartki (oprócz tygodnia technicznego — 8-14.08) o godz. 13:00.
Tak wygląda nasz „rozkład jazdy”:
5 i 7.07 – „Wszystko jasne”
12 i 14.07 – „Wakacyjne OZOBOTY”
19 i 21.07 – „Świat owadów”
26 i 28.07 – „Bryły i fraktale”
2 i 4.08 – „Na tropie topielicy”
16.08 – „Niezwykła – zwykła woda”
18.08 – „Guzikowe kompozycje”
23 i 25.08 – „Z zamiłowania do mikroskopowania”
Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest rezerwacja miejsca oraz wykupienie biletu najpóźniej do dnia poprzedzającego zajęcia.
OPIS ZAJĘĆ
5 i 7.07.2022
„Wszystko jasne”
Poprzez szereg zaskakujących eksperymentów, ich uczestnicy zgłębią tajniki optyki i luminescencji i jednocześnie poznają zastosowanie tych zjawisk w życiu codziennym. Niesamowite złudzenia optyczne udowodnią, jak łatwo oszukać nasz mózg. Zajęcia uświadomią ich uczestników, że chemia, biologia i fizyka towarzyszą nam każdego dnia.
Preferowany wiek uczestników: 5–11 lat
12 i 14.07.2022
„Wakacyjne OZOBOTY”
Małe roboty – ozoboty zabiorą uczestników zajęć w niesamowitą przygodę, która wymagać będzie rozwiązywania problemów i pracy grupowej.
Za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru lub przy pomocy specjalnych puzzli) ich uczestnicy zaprogramują zadania, które wykona robot.
Preferowany wiek uczestników: 5–11 lat
19 i 21.07
„Świat owadów”
Zajęcia, dostosowane do przedziału wiekowego ich uczestników, będą obejmować wybrane zagadnienia związane ze światem owadów. Podczas zajęć poznamy budowę, przystosowania do środowiska przyrodniczego i tryb życia owadów. Podczas zajęć będziemy obserwować żywe owady z rzędu straszyków i modliszek.
Preferowany wiek uczestników: 6+ lat
26 i 28.07.2022
„Bryły i fraktale”
Uczestnicy zajęć poznają bryły oraz fraktale i dowiedzą się, gdzie możemy je spotkać w życiu codziennym. Część praktyczna to budowanie brył platońskich i innych form przestrzennych.
Preferowany wiek uczestników: 5+ lat
2 i 4.08.2022
„Na tropie topielicy”
Zajęcia laboratoryjne, podczas których uczestnicy, z wykorzystaniem mikroskopów i materiałów pomocniczych, będą poszukiwać i tropić niewielkie bezkręgowce żyjące w słodkich wodach. Spotkamy tytułową topielicę, pijawkę, larwy ważek i chruścików, kiełża i innych mieszkańców wód. Przy pomocy telefonów komórkowych będzie można udokumentować swoje obserwacje.
Zajęcia przygotowane są dla dwóch grup wiekowych: dla młodszych dzieci (6-11 lat) – 2 sierpnia oraz młodzieży i dorosłych (12+ lat) – 4 sierpnia.
16.08.2022
„Niezwykła – zwykła woda”
Woda jest substancją niezwykłą, a my przyzwyczajeni do niej, nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Nawet tak oczywista rzecz jak to, że lód unosi się na powierzchni wody w stanie ciekłym, jest w świecie materii czymś bardzo wyjątkowym. Na naszych zajęciach, ich uczestnicy poznają poprzez eksperymentowanie, właściwości fizyczne wody takie jak gęstość czy też napięcie powierzchniowe oraz zdolność do rozpuszczania się różnych substancji w wodzie. Przybliżone zostanie pojęcie rozpuszczalnika i roztworu.
Preferowany wiek uczestników: 6+ lat
18.08
„Guzikowe kompozycje”
Uczestnicy warsztatów wykonają na specjalnie przygotowanych szablonach wakacyjną kompozycję, która następnie zostanie oprawiona w ramkę. Na zajęcia trzeba zabrać ze sobą jedynie dobry humor, chęci do tworzenia obrazów i głowę pełną pomysłów, a my zapewnimy wszystkie materiały potrzebne do wykonania niepowtarzalnych prac. Każdy z uczestnik zabierze ze sobą swój własnoręcznie wykonany obraz.
Preferowany wiek uczestników: 6+ lat
23 i 25.08.2022
„Z zamiłowania do mikroskopowania”
Uczestnicy zajęć poznają naszą pracownię mikroskopową. Przybliżymy budowę i zasadę działania mikroskopu optycznego, podstawy mikroskopowania i przygotowywania preparatów oraz przeprowadzimy obserwacje, tego czego nie widać gołym okiem. Poznamy swoisty mikroświat.
Zajęcia przygotowane są dla dwóch grup wiekowych: dla młodszych dzieci (6-11 lat) – 23 sierpnia oraz młodzieży i dorosłych (12+ lat) – 25 sierpnia.
Rezerwacja jest możliwa poprzez zgłoszenie telefoniczne lub e-mailowe:
tel.: 660 481 635
e-mail: cp.rezerwacja@centrumnaukikeplera.pl
Bilety do nabycia w kasie, w godzinach otwarcia Centrum Przyrodniczego.
Koszt zajęć to 15 zł/osoba.
Limit miejsc w grupie wynosi 25 osób.