W kategorii Imprezy

Po raz trzeci plastycy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp. prezentują swoje prace w Zielonej Górze. Otwarcie wystawy odbędzie się w czwartek 15 lutego, o godzinie 16:00 na I piętrze w Centrum Przyrodniczym.

Na uwagę zasługuje to, że sekcja plastyki istnieje tyle lat co Uniwersytet Trzeciego Wieku, czyli 25 lat. Od początku zajęcia prowadzi Eugeniusz Jaszkul – artysta, który ukończył uczelnie artystyczne w Toruniu i Warszawie. Sekcja jest liczna i pozwala jej członkom realizować swoje marzenia, na które wcześniej nie mieli czasu i warunków.
Prezentowane prace są zróżnicowane pod względem treści i formy. Są to głównie pejzaże, kwiaty, architektura i martwa natura Dominuje technika olejna oraz akryl, pastel, akwarela.

Autorzy prac:

Jan Prusiński, Barbara Krupecka, Janina Capała, Mieczysława Płociniczak, Teresa Olszyńska, Barbara Zalewska, Maria Beigier, Kazimiera Weiher, Stefania Szumilas, Wanda Marecka, Ryszard Migacz, Ewa Fraudenberger, Wiesława Szmit, Zdzisława Szaluś, Lilla Wasiak, Henryka Kondracka, Teresa Trzmielewska, Stefania Kasztelan, Magda Hrebeniak, Janina Pietrzak, Józefa Sidorowicz, Zbigniew Radzioch, Waleria Jaźwińska, Kazimierz Bieliński, Halina Sobczyk, Maria Morawska.

Kurator wystawy: Eugeniusz Jaszkul

Wstęp wolny.

2018-02-14-10_28_32-
Recent Posts