W kategorii Imprezy, Zajęcia

Zapraszamy na rodzinne zajęcia feryjne przygotowane przez naszych specjalistów.
Będą to zajęcia laboratoryjne i warsztaty dla dużych i małych.
Godziny zajęć: 11:00-12:00 i 16:00-17:00.

Warunki uczestnictwa:
W przypadku dziecka do 13. roku życia na zajęciach wymagana jest obecność opiekuna.
Cena zajęć feryjnych – 20,00 PLN/uczestnik i 1,00 PLN/opiekun osoby niepełnoletniej do 13. roku życia.
Warunkiem uczestnictwa jest wykupienie biletu przez naszą stronę internetową (http://bilety.centrumnaukikeplera.pl/) lub w kasie Centrum Przyrodniczego.
Limit liczby uczestników — 25 osób

31.01, godz. 11:00 i 16:00
„Ozoboty w akcji” – wiek uczestników: 5+ lat
Ozoboty to małe roboty, które zabiorą uczestników zajęć w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy w zespołach. Za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru lub przy pomocy specjalnych puzzli) zaprogramujemy zadania, które wykona nasz robot. Dodatkową atrakcją będą roboty mTINY, które będzie można zaprogramować przy użyciu specjalnego, cyfrowego pióra. Zadania będą dostosowane do danej grupy wiekowej.

1.02, godz. 11:00 i 16:00
„Magiczna woda” – wiek uczestników: 7+ lat
Woda jest substancją magiczną, o czym przekonają się uczestnicy specjalnych zajęć laboratoryjnych Nawet tak oczywista rzecz jak to, że lód unosi się na powierzchni wody w stanie ciekłym jest w świecie materii czymś bardzo wyjątkowym. Samodzielnie wykonane eksperymenty pozwolą na poznanie niezwykłych własności zwykłej wody.

2.02, godz. 11:00 i 16:00

„Świat brył” – wiek uczestników: 5+ lat

Zajęcia z elementami warsztatowymi przybliżą wiedzę o figurach przestrzennych, która pozwoli dostrzec je w otaczającym nas świecie i w różnych dziedzinach życia. Na zajęciach poznamy podstawowe bryły przestrzenne oraz dowiemy się czym są bryły platońskie. Każdy uczestnik zajęć zbuduje swoją bryłę i zabierze ją do domu.

2.02, godz. 11:00 i 16:00

„Na tropie topielicy i „spółki” – warsztaty mikroskopowe” – wiek uczestników: 3+ lat

Zajęcia laboratoryjne, podczas których uczestnicy poznają podstawy pracy z mikroskopem, a następnie przy jego użyciu i wykorzystaniu materiałów pomocniczych, będą poszukiwać i tropić niewielkie bezkręgowce żyjące w słodkich wodach (m.in. pijawki, topielicy, widelnicy czy larwy ważki).

3.02, godz. 11:00 i 16:00
„A może morze? Ryby Bałtyku” – wiek uczestników: 3+ lat
Zajęcia z elementami warsztatowymi przybliżą wiedzę o Morzu Bałtyckim – jak powstało, dlaczego jest wyjątkowe i jak to możliwe, że żyją w nim ryby, które spotkamy w rzekach i jeziorach. Ich uczestnicy poznają niesamowite ryby, zobaczą pod mikroskopem ich łuski, a na koniec wykonają własnoręcznie swoją rybę, która będzie pamiątką spotkania z morską fauną.

3.02, godz. 11:00 i 16:00
„Warsztaty feryjne” – wiek uczestników: 5+ lat
Zajęcia warsztatowe pozwolą uruchomić wyobraźnię i wyczarować samodzielnie wykonane z dostępnych materiałów ozdoby, zabawki, spersonalizowane gadżety. Ograniczeniem będzie tylko nasza pomysłowość.

7.02, godz. 11:00 i 16:00
„Dino świat” – wiek uczestników: 3+ lat
Na zajęciach ich uczestnicy wyruszą w fascynującą podróż w przeszłość. Będą mogli poczuć się jak na ekspedycji paleontologicznej. Poznają trylobity, amonity, dinozaury i inne niesamowite, prehistoryczne zwierzęta. Zajęcia prowadzone będą metodami warsztatowymi z elementami pokazowymi.

8.02, godz. 11:00 i 16:00
„Podniebna przygoda” – wiek uczestników: 3+ lat
Na zajęciach proponujemy naukę poprzez zabawę w świetnej „atmosferze”, a tematyka dotycząca powietrza nie będzie miała tajemnic. Zabierzemy uczestników zajęć w fascynującą podniebną przygodę. Będzie „odlotowe” laboratorium i warsztaty na których powstaną zabawki napędzane powietrzem. Każdy uczestnik wróci do domu ze swoją własnoręcznie wykonaną zabawką.

9.02, godz. 11:00 i 16:00
„Oko w oko z gadem” – wiek uczestników: 4+ lat
Zapraszamy na spotkanie z naszymi gadami, czyli z gekonami, agamą i wężami. Poznamy ich zwyczaje i dowiemy się więcej o tych zwierzętach oraz nauczymy się je rozpoznawać. Główną atrakcją będzie oczywiście spotkanie z żywymi zwierzętami.

10.02, godz. 11:00 i 16:00
„Światłem, malowane” – wiek uczestników: 5+ lat
Uczestnicy zajęć będą zgłębiać tajniki cyjanotypii – jednej z najstarszych technik fotograficznych pozwalająca na otrzymanie obrazu na papierze Każdy uczestnik będzie mógł wykonać pamiątkowy fotogram przy użyciu papieru słonecznego. Oprócz cyjanotypii poznamy świat iluzji – złudzenia optyczne, które potrafią oszukać nasz mózg.

Recent Posts
Skip to content