W kategorii Imprezy
spinday17

Już 10 listopada od godziny 13:00 do 18:00 w Centrum Przyrodniczym zorganizujemy naukową imprezę w ramach trzeciej edycji akcji SPinDay.
Przygotowaliśmy grę edukacyjną „Air” oraz pokazy doświadczalne. Są to nowe atrakcje przygotowane z okazji akcji SPiNDay dla naszych gości.
Porozumienie Społeczeństwo i Nauka SPiN powstało w 2013 r. Do SPiNu należą różnego rodzaju instytucje – centra nauki, fundacje, stowarzyszenia, ośrodki kultury, muzea, planetaria, ogrody botaniczne, uczelnie, których wspólnym celem jest rozwój społeczeństwa opartego na edukacji, nauce, technice i innowacji. Budowanie poczucia podmiotowości i odpowiedzialności, wspomaganie lepszego rozumienia nauki i rozwijanie kreatywności to cele SPiNu.

 

Centrum Przyrodnicze w ramach SPiNDay proponuje:
GRĘ EDUKACYJNĄ AIR (13:00 – 18:00)

Uczestnicy otrzymają kartę pracy, w której będą znajdować się zadania/pytania dotyczące powietrza (zanieczyszczenia, skład powietrza, zjawiska atmosferyczne itp.). Gra będzie wykorzystywać istniejące stanowiska na sali interaktywnej.

POKAZY DOŚWIADCZALNE (13:00, 14:00, 16:00, 17:00)

Krótkie, 15-20 minutowe, pokazy związane z atmosferą, wykorzystujące mi.in. generator van de Graaffa (przedstawiający zjawisko wyładowań atmosferycznych) oraz obserwacje mikroskopowe plechy porostów i zapoznanie się z bioindykacją czystości powietrza (skala porostowa).

CENTRUM NAUKI KEPLERA – PLANETARIUM WENUS

POKAZ SPECJALNY „OTOCZENIE”- 12:00 – 20:00

„Otoczenie” jest pracą dyplomową Barbary Rządzkiej realizowaną w Instytucie Sztuk Wizualnych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego, łączącą dwie oddzielne dziedziny: animację 3d w technologii fulldome z wzornictwem. Tytuł animacji jest grą słów – nawiązuje zarówno do motywu przewodniego jakim jest koło oraz jego ruchu, a także do prezentowanych mebli, które znajdują się w otoczeniu człowieka. Praca ta ma również na celu sprawdzenie w jaki sposób animacja zupełnie odmienna tematycznie od standardowej treści prezentowanej w planetariach, może odnaleźć się w murach tej placówki.

Pokaz specjalny „Otoczenie” prezentowany będzie przed wybranymi seansami – wstęp biletowany.

 

POKAZ FIZYCZNY – „FIZYKA JAKIEJ NIE ZNACIE” – 17:00 i 18:00

Fizyka jakiej nie znacie to zestaw tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Pokazywane będą zarówno eksperymenty trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu. Od przedszkola do profesora – czyli z fizyką za pan brat. Będzie jak zwykle nieszablonowo, zaskakująco, odlotowo i nieco kosmicznie. Każdy znajdzie coś dla siebie – począwszy od najmłodszych, po tych nieco starszych!

Pokazy odbywać się będą w holu CNK – Planetarium Wenus, wstęp wolny.

cp_spinday2017
Recent Posts
Skip to content