W kategorii Wystawy

Zapraszamy na wystawę fotograficzną projektu konkursowego Quarry Life Award 2022 „Znaczenie czynnej ochrony herpetofauny w zachowaniu bioróżnorodności KSM w Nowogrodzie Bobrzańskim”. Wystawa stanowi jeden z punktów projektu konkursowego Quarry Life Award 2022 „Znaczenie czynnej ochrony herpetofauny w zachowaniu bioróżnorodności KSM w Nowogrodzie Bobrzańskim”. Zespół realizujący projekt złożony jest z pracowników Centrum Nauki Keplera-Centrum Przyrodniczego – R. Rektora, K. Walińskiej i M. Wieczorek oraz koordynatora projektu – doktoranta WNB UZ Michała Szkudlarka i prof. B. Najbara z WNB UZ. Projekt ten jest kontynuacją i rozszerzeniem nagrodzonego projektu, realizowanego w IV edycji QLA w 2016 roku. Po pięciu latach ponownie powrócono na teren kopalni, gdzie przeprowadzono ocenę jego zasiedlenia przez płazy i gady i określono skuteczność dotychczasowych działań. Przeprowadzona analiza wykazała konieczność kolejnych działań ochronnych, które pozwolą na zapewnienie dobrych mikrosiedlisk do hibernacji, wygrzewania się, schronienia, godów, żerowania i składania jaj oraz skrzeku.
Uzupełnieniem projektu jest dokumentacja fotograficzna i wystawa na którą Państwa zapraszamy, promująca ochronę bioróżnorodności. Realizacji projektu towarzyszy kompleksowa edukacja biologiczna lokalnej społeczności i odwiedzających Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze.
Otwarcie wystawy 26 sierpnia o godz. 14.00 będzie okazją do spotkania z członkami zespołu projektowego i porozmawiania o zakresie zrealizowanych prac na terenie kopalni.

baner-www
Recent Posts
Skip to content